NZ2RS-511SEM5L060GEC2376 (Obj. č. 169171)
Zvolte obsah
Bezpečnostní spínač NZ.RS, plunžr s rolnou, ocelová rolna ø 12 mm, konektor M12
- Plunžr s rolnou, ocelová rolna ø 12 mm
- Konektor M12, 5pól.
- 1× nuceně rozpínaný kontakt
- 1× spínací kontakt
- LED indikátor: 12–60 V AC/DC, žlutý

Popis
LED indikace
Spínač má volně přiřaditelný LED indikátor.
Spínací jednotka
511 | Mžikový spínací člen, 1× nuceně rozpínaný kontakt |




Rozměrové výkresy

| 1 | Zarovnaný vodicí výstupek. |
| 2 | Bez ochranného vodiče |
| 3 | Bez předstihu |
| 4 | Spínací bod |
| 5 | Klidová poloha |
Příklady připojení

Diagramy směnových jízd

![]() | Kontakty sepnuty |
![]() | Kontakty rozepnuty |
![]() | Kontakty nuceně rozepnuty |
Technické údaje
Schválení


Hodnoty elektrického připojení
| Zajištění | max. 4 A gG |
| Indikační modul | |
| AC/DC | 12 ... 60 V Žlutá LED dioda |
| Návrhové izolační napětí Ui | 50 V |
| Jmenovité impulzní napětí Uimp | 1.5 kV |
| Napájecí napětí | |
| 12 až 60 V | |
| Kategorie použití | |
| DC-13 | 24 V, 4 A |
| AC-15 | 30 V, 4 A |
| Spínací proud | |
| Min. při spínaném napětí 24 V DC | 10 mA |
| Tepelný návrhový proud Ith | 4 A |
Mechanické hodnoty a prostředí
| Anfahrgeschwindigkeit | 0.1 ... 20 m/min |
| Typ připojení | |
| 1× | Konektor M12 (5pól., průřez připojovacích vodičů 0,34 mm², nepřipojené zemnění, bez předstihu) |
| Počet spínacích kontaktů | 1 |
| Počet nuceně rozpínaných kontaktů pro monitorování polohy dveří | 1 |
| Ovládací prvek | |
| Kluzné ložisko z kovu | Plunžr s rolnou (Ocelová rolna, d = 12 mm) |
| Ovládací síla | 15 ... 30 N |
| Montážní poloha | Libovolná |
| Teplota při skladování | -25 ... 80 °C |
| Mechanická životnost | 30 x 10⁶ |
| Doba odskoku | max. 3 ms |
| Princip přepínání | Mžikový spínací člen |
| Schließzeit | max. 4 ms |
| Třída ochrany | IP67 |
| Okolní teplota | -25 ... 80 °C |
| Materiál | |
| Kontakt | Slitina stříbra, velmi tenké pozlacení |
| Pouzdro | Anodicky oxidovaný tlakový odlitek z lehkého kovu |
Charakteristické hodnoty podle EN ISO 13849-1 a EN IEC 62061
| B10D | Doba provozu | |
|---|---|---|
| Bezpečná detekce polohy | 2x107 | 20 y |
| Důležité! Hodnoty platí při DC-13 100 mA / 24 V | ||
Různé
| Číslo C | |
| C2376 | |
| Další funkce | Pouzdro bez ochranného vodiče! Všechny elektrické přípojky musejí být od sítě izolovány buď bezpečnostními transformátory podle normy EN IEC 61558-2-6 s omezením výstupního napětí v případě chyby, nebo rovnocenným izolačním opatřením. |
Příslušenství
Ke stažení
Celé balení
Stáhněte si všechny důležité dokumenty jedním kliknutím.
Obsahuje:
- Návod k použití a příp. dodatky k návodu k použití nebo stručné návody
- Příp. datové listy jako dodatek k návodu k použití
- Prohlášení o shodě
Stáhnout kompletní balíček (ZIP, 3,8 MB)
Jednotlivé dokumenty
Pokyny
Operating Instructions Safety Switch NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
Operating Instructions Safety Switch NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
0,6 MB
Mode d’emploi Interrupteur de sécurité NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
0,7 MB
Manual de instrucciones Interruptor de seguridad NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
0,7 MB
Betriebsanleitung Sicherheitsschalter NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
0,7 MB
Istruzioni di impiego Finecorsa di sicurezza NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
0,6 MB
Instrukcja obsługi Wyłącznik bezpieczeństwa NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
1,1 MB
Návod na prevádzku Bezpečnostný spínač NZ.D.../NZ.W.../NZ.R...
Č. dok.
2074549
Verze
08/25
Jazyk
Velikost
1,1 MB
Prohlášení o shodě
EU-Konformitätserklärung
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
EU-Konformitätserklärung
Č. dok.
EDC2539628
Verze
Jazyk
Velikost
0,2 MB
UKCA-Konformitätserklärung
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
UKCA-Konformitätserklärung
Č. dok.
EDC20001551
Verze
Jazyk
Velikost
0,1 MB
Ostatní dokumenty
Schválení a certifikáty
CCC
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
CCC
Č. dok.
20001849
Verze
Jazyk
Velikost
0,0 MB
DNV-GL
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
DNV-GL
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
0,2 MB
WEEE
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
WEEE
Č. dok.
ECO20001806
Verze
Jazyk
Velikost
0,1 MB
Makra ePlan
EUC.169171
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
EUC.169171
Č. dok.
Verze
Jazyk
Velikost
0,1 MB
Objednací údaje
| Obj. č. | 169171 |
| Název výrobku | NZ2RS-511SEM5L060GEC2376 |
| Hmotnost brutto | 0,35kg |
| Číslo celního tarifu | 85365019000 |
| ECLASS | 27-27-26-01 Safety position switch (Type 1) |
+ 1× spínací kontakt



