AC-MC-SI-F-A-157030 (Rend. sz. 157030)
Válasszon tartalmat
Module plug connector M12, 5-pin, socket for enabling switch
- Module plug connector MLI (M12), straight
- with retaining strap
- Number of pins: 5-pin, socket
Műszaki adatok
Electrical connection values
| Connecting cable | |
| MLI | 5-pin, M12x1 |
| Rated voltage | 36 V |
| Rated voltage | 30 V |
| Nominal current | |
| at 40 °C | 4 A |
| Degree of contamination according to EN 60664-1 | 3 |
Mechanical values and environment
| Storage temperature | -30 ... 70 °C |
| Ambient temperature | -30 ... 55 °C |
| Connection 1 | |
| Connection type | 2x M4 screws |
| Connection type | Female plug |
| Number of pins | 5 (pin 5 not used) |
| Degree of protection | IP65 (Only in the screwed tight state with the related mating components.) |
| Insertion cycles | 100 |
| Material | |
| Plug housing | Plastic |
| Connection 2 | |
| Connection type | Screw terminal |
| Connection type | Female plug |
| Type specification | M12 EN 61076-2-101 |
| Number of pins | 5 (pin 5 not used) |
| Degree of protection | IP65 (Only in the screwed tight state with the related mating components.) |
| Insertion cycles | 100 |
| Material | |
| Plug housing | Plastic, die-cast zinc, nickel plated |
| Plug lock | die-cast zinc, nickel plated |
Miscellaneous
| Additional feature | incl. protective cap with retaining strap (removable) |
Letöltések
Approvals and certificates
WEEE
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
WEEE
Dok. sz.
ECO20001806
Változat
Nyelv
Méret
0,1 MB
ePlan macros
EUC.157030
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
EUC.157030
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
0,0 MB
Rendelési adatok
| Rend. sz. | 157030 |
| Cikk neve | AC-MC-SI-F-A-157030 |
| Súly | 0,025kg |
| Vámtarifaszám | 85389099990 |


