AnasayfaProductsTransponder-coded key systems EKS and CKSElectronic-Key-System EKS2Programming station EKS2EKS2-P-USB-N-I1B0-C1-172018
EKS2-P-USB-N-I1B0-C1-172018 (Sip. No. 172018)
Choose content
EKS2 Programming Station
- For reading and writing EKS and EKS2 Electronic-Keys
- Connection to standard PC via the USB-C interface
- LED indicator

Açıklama
Accessories required (not included)
- USB cable for USB-C connection


Dimensional drawings

Connection examples

Teknik Veriler
Approvals

Electrical connection values
| Power supply | via USB |
| Current consumption | |
| IB | max. 100 mA |
Mechanical values and environment
| Storage temperature | -25 ... 70 °C |
| Degree of protection | IP40 |
| Ambient temperature | 0 ... 55 °C |
| Material | |
| Housing | Plastic PC+ABS, PC |
| USB interface | |
| Connection type | USB type C socket |
| Cable length | max. 3 m USB |
Interface
| USB interface | |
| Interface | |
| to PC | USB 2.0 Standard Full Speed |
Aksesuar
İndirme
Komple paket
Tüm önemli belgeleri tek bir tıklama ile indirin.
İçerik:
- Kullanım talimatları ve kullanım talimatlarına veya kısa talimatlara yapılan tüm eklemeler
- Kullanım talimatlarını tamamlayan tüm veri sayfaları
- Uygunluk beyanı
Paketin tamamını indirin (ZIP, 0,8 MB)
Tek Belgeler
Diğer Belgeler
Approvals and certificates
WEEE
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
WEEE
Dok. No.
ECO20001806
Versiyon
Dil
Boyut
0,1 MB
c_UL_us
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
c_UL_us
Dok. No.
20001778
Versiyon
Dil
Boyut
0,3 MB
Sales documents
ePlan macros
EUC.172018
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
EUC.172018
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
0,2 MB
CAD Verileri
Sipariş verileri
| Sip. No. | 172018 |
| Makale adı | EKS2-P-USB-N-I1B0-C1-172018 |
| Ağırlık | 0,102kg |
| Gümrük sınıfı | 85389099990 |
| ECLASS | 27-39-90-90 Property, access monitor (other, unspecified) |




