WET13W (Sip. No. 045349)
Choose content
Series WE...
- Control panel installation at rear or with front plate
- Pushbutton with actuating directions 1+3
- One changeover contact with screw terminal for each actuating direction
- Bellows

Açıklama






Functional drawings

Dimensional drawings

Dimensional drawings

Connection examples

Connection examples

Connection examples

Teknik Veriler
Approvals


Electrical connection values
| Fuse | T16/F25 |
| Rated insulation voltage Ui | 250 V |
| Rated impulse voltage Uimp | 2.5 kV |
| Utilization category | |
| AC-15 | 230V 10A |
| DC-13 | 24V 4A |
| Switching voltage | min. 24 V |
| Switching current | |
| (at 24V) | min. 50 mA |
Mechanical values and environment
| Connection type | Screw terminal |
| Number of monitoring contacts | 2 (2 directions) |
| Actuating directions | 2 (Pushbutton) |
| Storage temperature | -25 ... 70 °C |
| Mechanical life | 1 x 10⁶ |
| Mounting cut-out | Ø 42 mm |
| Switching principle | Changeover contact ZA, IEC 947-5-1 (Snap-action contact element, design ES502V1) |
| Degree of protection | |
| on the front with bellows | IP65 |
| Ambient temperature | -5 ... 65 °C |
| Material | |
| Bellows elastomer, black (Low PAH) | |
| Contact | Silver alloy |
| Switching lever galvanized steel | |
| Housing thermoplastic/aluminum |
Miscellaneous
| Additional feature | Bellows |
İndirme
Komple paket
Tüm önemli belgeleri tek bir tıklama ile indirin.
İçerik:
- Kullanım talimatları ve kullanım talimatlarına veya kısa talimatlara yapılan tüm eklemeler
- Kullanım talimatlarını tamamlayan tüm veri sayfaları
- Uygunluk beyanı
Paketin tamamını indirin (ZIP, 0,3 MB)
Tek Belgeler
Declarations of conformity
EU-Konformitätserklärung
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
EU-Konformitätserklärung
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
0,2 MB
UKCA-Konformitätserklärung
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
UKCA-Konformitätserklärung
Dok. No.
EDC20001504
Versiyon
Dil
Boyut
0,1 MB
Diğer Belgeler
Approvals and certificates
CCC
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
CCC
Dok. No.
20001849
Versiyon
Dil
Boyut
0,0 MB
DNV-TAA000007E_rev.2
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
DNV-TAA000007E_rev.2
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
0,2 MB
WEEE
Dok. No.
Versiyon
Dil
Boyut
WEEE
Dok. No.
ECO20001806
Versiyon
Dil
Boyut
0,1 MB
CAD Verileri
Sipariş verileri
| Sip. No. | 045349 |
| Makale adı | WET13W |
| Ağırlık | 0,485kg |
| Gümrük sınıfı | 85365019000 |
| ECLASS | 27-37-14-04 Control switch, joystick |

