KezdőlapProductsMultifunctional Gate Box MGB2 Modular and ClassicSubmodules MSMMSM-1-P-CA-0R0-G1-164730
MSM-1-P-CA-0R0-G1-164730 (Rend. sz. 164730)
Válasszon tartalmat
Submodule MSM-1-P... (illuminated white acknowledgment button, middle)
- Function expansion for modules MGB2 and MCM
- Connection type: P
- 1 illuminated white acknowledgment button, middle

Ismertetés



Dimensional drawings

| Pos 2 | Illuminated acknowledgment button |
| Z | marks position of Item 2 |
Dimensional drawings

Connection examples

Műszaki adatok
Operating and display elements
| Item | Color | Extras | Switching element | Note slide-in label | Slide-in label | Version | Number | Designation1 | LED |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | white | 2NO | Illuminated acknowledgment button |
Electrical connection values
| Current consumption | max. 12 mA |
| Controls and indicators | |
| Breaking capacity | max. 0.25 W |
| Switching voltage | 24 V |
| Switching current | 5 ... 10 mA |
| LED power supply | 24 V DC |
Mechanical values and environment
| Installation orientation | any |
| Storage temperature | -25 ... 70 °C |
| Shock and vibration resistance | Acc. to EN IEC 60947-5-3 |
| Degree of protection | IP65 (IP20) (in the installed state) |
| Ambient temperature | |
| at UB = 24 V DC | -25 ... 55 °C |
| Material | Fiber glass reinforced plastic |
Characteristic values according to EN ISO 13849-1 and EN IEC 62061
| B10D | Mission time | |
|---|---|---|
| Acknowledgment button | 2.6x106 | 20 y |
Miscellaneous
| Submodulbreite | 1 |
| Software ID (SW ID) | 9000025 |
Tartozékok
Letöltések
Teljes csomag
Minden fontos dokumentum letöltése egyetlen kattintással.
Tartalom:
- A használati utasítás és a használati utasítás vagy a rövid utasítás kiegészítései
- A használati utasítást kiegészítő adatlapok
- A megfelelőségi nyilatkozat
Teljes csomag letöltése (ZIP, 0,5 MB)
Egyedi dokumentumok
Declarations of conformity
EU-Konformitätserklärung
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
EU-Konformitätserklärung
Dok. sz.
EDC2518509
Változat
Nyelv
Méret
0,2 MB
UKCA-Konformitätserklärung
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
UKCA-Konformitätserklärung
Dok. sz.
EDC20001508
Változat
Nyelv
Méret
0,2 MB
Egyéb dokumentumok
Approvals and certificates
WEEE
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
WEEE
Dok. sz.
ECO20001806
Változat
Nyelv
Méret
0,1 MB
ePlan macros
EUC.164730
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
EUC.164730
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
0,1 MB
Rendelési adatok
| Rend. sz. | 164730 |
| Cikk neve | MSM-1-P-CA-0R0-G1-164730 |
| Súly | 0,09kg |
| Vámtarifaszám | 85365019000 |
| ECLASS | 27-24-26-05 Field bus, decentralized peripheral - function-/technology module |













