KezdőlapProductsMultifunctional Gate Box MGB2 Modular and ClassicSubmodules MSMMSM-1-P-CA-TTT-C7-158906
MSM-1-P-CA-TTT-C7-158906 (Rend. sz. 158906)
Válasszon tartalmat
Submodule MSM-1-P... (3 selector switches 1 x 90°, form V, illuminated)
- Function expansion for modules MGB2 and MCM
- Connection type: P
- 3 selector switches, 1 x 90°, form V, illuminated

Ismertetés



Dimensional drawings

| Pos 1 | 1 selector switch 1 x 90°, form V, illuminated |
| Pos 2 | 1 selector switch 1 x 90°, form V, illuminated |
| Pos 3 | 1 selector switch 1 x 90°, form V, illuminated |
| Z | marks orientation of item 1 |
Dimensional drawings

Connection examples

Műszaki adatok
Operating and display elements
| Item | Color | Extras | Note slide-in label | Switching element | Version | Slide-in label | Number | Designation1 | LED |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | 2NO | Selector switch (test pulse monitored), illuminated | |||||||
| 2 | 2NO | Selector switch (test pulse monitored), illuminated | |||||||
| 3 | 2NO | Selector switch (test pulse monitored), illuminated |
Electrical connection values
| Current consumption | max. 36 mA |
| Controls and indicators | |
| Breaking capacity | max. 0.25 W |
| Switching voltage | 24 V |
| Switching current | 5 ... 10 mA |
| LED power supply | 24 V DC |
Mechanical values and environment
| Installation orientation | any |
| Storage temperature | -25 ... 70 °C |
| Shock and vibration resistance | Acc. to EN IEC 60947-5-3 |
| Degree of protection | IP65 (IP20) (in the installed state) |
| Ambient temperature | |
| at UB = 24 V DC | -25 ... 55 °C |
| Material | Fiber glass reinforced plastic |
Characteristic values according to EN ISO 13849-1 and EN IEC 62061
| B10D | Mission time | |
|---|---|---|
| Safety selector switch | 0.78x106 | 20 y |
Miscellaneous
| Submodulbreite | 1 |
| Software ID (SW ID) | 158906 |
Letöltések
Teljes csomag
Minden fontos dokumentum letöltése egyetlen kattintással.
Tartalom:
- A használati utasítás és a használati utasítás vagy a rövid utasítás kiegészítései
- A használati utasítást kiegészítő adatlapok
- A megfelelőségi nyilatkozat
Teljes csomag letöltése (ZIP, 0,6 MB)
Egyedi dokumentumok
Declarations of conformity
EU-Konformitätserklärung
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
EU-Konformitätserklärung
Dok. sz.
EDC2518509
Változat
Nyelv
Méret
0,2 MB
UKCA-Konformitätserklärung
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
UKCA-Konformitätserklärung
Dok. sz.
EDC20001508
Változat
Nyelv
Méret
0,2 MB
Egyéb dokumentumok
Approvals and certificates
WEEE
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
WEEE
Dok. sz.
ECO20001806
Változat
Nyelv
Méret
0,1 MB
ePlan macros
EUC.158906
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
EUC.158906
Dok. sz.
Változat
Nyelv
Méret
0,1 MB
Rendelési adatok
| Rend. sz. | 158906 |
| Cikk neve | MSM-1-P-CA-TTT-C7-158906 |
| Súly | 0,12kg |
| Vámtarifaszám | 85371098 |
| ECLASS | 27-24-26-05 Field bus, decentralized peripheral - function-/technology module |





