CTS-C1-BP-CC-FLX-AP-VSA-167917 (Obj. č. 167917)
Bezpečnostní spínač s ochranným zámkem CTS-C1-BP FlexFunction, RFID, PVC propojovací kabel s konektorem M12
- Princip klidového proudu
- Výstupy signalizace uzamčení strážného (OL) a polohy dveří 1 (OD)
- Připojovací kabel PVC, 25 cm, konektor M12, 8kolíkový

Popis
FlexFunction
Spínač je při uvádění do provozu konfigurován funkčním aktuátorem. V závislosti na výběru funkčního aktuátoru je aktivní nebo neaktivní monitorování stavu jištění bezpečnostního spínače a vyhodnocování kódu aktuátoru probíhá s nízkou nebo vysokou úrovní kódování.
Princip jištění
Klidový proud (Power to unlock): U ochranného krytu s jištěním na principu klidového proudu je ochranný kryt jištěn silou pružiny, dokud je do jisticího elektromagnetu přiváděn proud. Odjištění probíhá silou elektromagnetu. Tato varianta se také označuje jako mechanické jištění ochranného krytu.
Pomocný odjišťovací prvek
Pomocný odjišťovací prvek na čelní a zadní straně umožňuje přistupovat ke stroji v případě chybného fungování, například při výpadku napětí.
Zapojení
Funkce signalizačního výstupu OX je určována naučeným aktuátorem.
Obsazení kontaktu 5 a 6 v závislosti na funkčním aktuátoru
Potřebné příslušenství
Aktuátor není součástí dodávky.


Rozměrové výkresy

| 1 | Pomocný odjišťovací prvek |
| 2 | LED diody |
Příklady připojení

Technické údaje
Schválení


Hodnoty elektrického připojení
| Zajištění | |
| UB | 1 ... 8 A Externí |
| IMP | 1 ... 8 A Externí |
| Příkon | 9 W |
| Podmíněný návrhový zkratový proud | 100 A |
| Návrhové izolační napětí Ui | 32 V |
| Jmenovité impulzní napětí Uimp | 0.8 kV |
| Napájecí napětí DC | |
| UB | 24 V DC -15% ... +20% (zabezpečeno proti přepólování, regulováno, zbytkové zvlnění<5 %, SELV) |
| Doba diskrepance | max. 10 ms |
| Doba do zapnutí | max. 400 ms |
| Požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu | Podle normy EN IEC 60947-5-3 |
| Napájecí napětí elektromagnetu DC | 24 V DC -15% ... +20% zabezpečeno proti přepólování, regulováno, zbytkové zvlnění<5 %, SELV |
| Zatěžovatel elektromagnetu DZ | 100 % |
| Doba rizika podle normy EN 60947-5-3 | max. 200 ms |
| Riziková doba podle EN 60947-5-3, prodloužení pro každou další jednotku | max. 10 ms |
| Spínané zatížení | |
| Podle UL | 24 V DC, třída 2 |
| Třída ochrany | III |
| Odběr proudu | |
| IUB | 50 mA |
| IIMP | 500 mA |
| Stupeň znečištění (externí, podle EN 60947-1) | 3 |
| Signalizační výstupy Ox/C | |
| Druh výstupu | PNP, odolné proti zkratu |
| Výstupní napětí | 0.8xUB ... UB V DC |
| Výstupní proud | |
| Konfigurace „L“ (aktivní monitorování stavu jištění) | 1 ... 20 mA |
| Konfigurace „I“ (monitorování stavu jištění neaktivní) | 1 ... 10 mA |
| Bezpečnostní výstupy FO1A/FO1B | |
| Druh výstupu | Polovodičové výstupy, PNP, odolné proti zkratu |
| Výstupní napětí | |
| UFO1A / UFO1B LOW | 0 ... 1 V DC |
| UFO1A / UFO1B HIGH | UB-4V ... UB V DC (Hodnota při spínaném proudu 50 mA bez přihlédnutí k délce kabelu) |
| Výstupní proud | |
| Konfigurace „L“ (aktivní monitorování stavu jištění) | 1 ... 80 mA |
| Konfigurace „I“ (monitorování stavu jištění neaktivní) | 1 ... 75 mA |
| Kategorie použití | |
| DC-13 Konfigurace L (aktivní monitorování zámku hlídače) | 24 V, 80 mA (Varování: Při indukční zátěži musejí být výstupy chráněny nulovou diodou) |
| DC-13 Konfigurace I (neaktivní hlídání zámku) | 24 V, 75 mA (Varování: Při indukční zátěži musejí být výstupy chráněny nulovou diodou) |
| Doba trvání zkušebního impulzu | max. 0.3 ms |
| Interval testovacích impulzů | min. 96 ms |
Mechanické hodnoty a prostředí
| Anfahrgeschwindigkeit | max. 20 m/min |
| Vytahovací síla | 25 N |
| Prodleva do dosažení pohotovostního stavu | max. 1 s |
| Ovládací síla | 25 N |
| Montážní poloha | Libovolná |
| Teplota při skladování | -25 ... 70 °C |
| Mechanická životnost | 1 x 10⁶ |
| Přidržovací síla | 10 N |
| Odolnost proti nárazům a vibracím | Podle normy EN IEC 60947-5-3 |
| Třída ochrany | IP65/IP67/IP69/IP69K |
| Okolní teplota | -20 ... 55 °C (U konfigurace „I“ spínače (monitorování stavu jištění neaktivní) platí hodnota max. +50 °C) |
| Materiál | |
| Kryt hlavy spínače | Zinkový tlakový odlitek |
| Pouzdro bezpečnostního spínače | Termoplast zesílený skelnými vlákny |
| Připojovací kabel | PVC |
| Držící síla Fmax | 5000 N |
| Držící síla FZh | 3800 N |
| Princip jištění | Princip klidového proudu |
| Přípojka X1 | |
| Typ připojení | Připojovací kabel s konektorem M12 |
| Poloměr ohybu statický | 8× průměr kabelu |
| Vývod kabelu | Přímý |
| Délka kabelu | 0.25 m |
| Počet pólů | 8 |
| Bezpečnostní výstupy FO1A/FO1B | |
| Frekvence spínání | max. 0.2 Hz |
Charakteristické hodnoty podle EN ISO 13849-1 a EN IEC 62061
| PL | Maximální SIL | PFHD | Kategorie | Doba provozu | |
|---|---|---|---|---|---|
| Monitorování polohy ochranného krytu | PL e | 3 | 6.44x10-9 | 4 | 20 y |
| Monitorování jištění ochranného krytu | PL e | 3 | 6.44x10-9 | 4 | 20 y |
| Platí jen při aktivním monitorování stavu jištění (jištění ochranného krytu pro ochranu osob). V závislosti na používaném aktuátoru. | |||||
| PL | Maximální SIL | Kategorie | Doba provozu | |
|---|---|---|---|---|
| Ovládání jištění ochranného krytu | V závislosti na externím ovládání jištění ochranného krytu | 20 y | ||
Různé
| Poznámky ke schválení UL | Provoz pouze s napájením opatřeným atestem UL-Class 2 nebo rovnocenným, viz návod k použití |
Příslušenství

A-FLX-D-0C-167919
- Funkční aktuátor pro konfiguraci bezpečnostního spínače CTS
- Konfigurace: Monitorování jištění ochranného krytu, vysoká úroveň kódování (L+HC)

A-FLX-D-0D-169044
- Funkční aktuátor pro konfiguraci bezpečnostního spínače CTS
- Konfigurace: Monitorování polohy dveří, vysoká úroveň kódování (I+HC)

A-FLX-D-0E-169045
- Funkční aktuátor pro konfiguraci bezpečnostního spínače CTS
- Konfigurace: Monitorování jištění ochranného krytu, nízká úroveň kódování (L+LC)

A-FLX-D-0F-169046
- Funkční aktuátor pro konfiguraci bezpečnostního spínače CTS
- Konfigurace: Monitorování polohy dveří, nízká úroveň kódování (I+LC)
Ke stažení
Celé balení
Stáhněte si všechny důležité dokumenty jedním kliknutím.
Obsahuje:
- Návod k použití a příp. dodatky k návodu k použití nebo stručné návody
- Příp. datové listy jako dodatek k návodu k použití
- Prohlášení o shodě
Jednotlivé dokumenty
Ostatní dokumenty
Makra ePlan
Objednací údaje
| Obj. č. | 167917 |
| Název výrobku | CTS-C1-BP-CC-FLX-AP-VSA-167917 |
| Hmotnost brutto | 0,6kg |
| Číslo celního tarifu | 85365019000 |
| ECLASS | 27-27-24-05 Safety-related transponder switch with guardlocking |









