CES-I-AR-M-C14-U20-162596 (Obj. č. 162596)
Bezpečnostní spínač CES-I-AR-.-C14-…, RFID, připojovací kabel z PUR s dutinkami
- Multicode
- Signalizační výstup polohy dveří OD
- Připojovací kabel z PUR, 20 m, dutinky

Popis
Typická detekční oblast
(jen ve spojení s aktuátorem CES-A-BBN)
Při bočním směru nájezdu aktuátoru a bezpečnostního spínače je nezbytné dodržet minimální vzdálenost s = 10 mm, čímž se zamezí působení postranních laloků.
Pozor:
Detekční oblast se může měnit v závislosti na aktuátoru, materiálu podkladu a montážní situaci. Další detekční oblasti najdete v návodu k použití.
Vyhodnocování typu Multicode
Kontroluje se, zda se jedná o typ aktuátoru rozpoznatelný systémem (vyhodnocování typu Multicode). Systém má nízkou úroveň kódování. Spínač detekuje každý vhodný aktuátor.
Bezpečnostní parametry
Díky dvěma redundantním bezpečnostním (polovodičovým) výstupům s interním monitorováním je přístroj vhodný pro:
- Kategorie 4 / úroveň vlastností „e“ podle normy EN 13849-1
- SIL 3 podle normy EN IEC 62061, tabulka 4
Použité výstupy OSSD kontrolují pomocí testovacích impulzů, zda na nich nedošlo ke zkratu či příčnému zkratu a zda řádně fungují.
LED indikace
STATE | Stavová LED dioda |
DIA | Diagnostická LED dioda |
Zapojení
| Označení | Funkce | Barva žíly připojovacího kabelu |
|---|---|---|
| FI1B | Bezpečnostní výstup, kanál B | WH |
| UB | Napájecí napětí elektroniky 24 V DC | BN |
| FO1A | Bezpečnostní výstup, kanál A | GN |
| FO1B | Bezpečnostní výstup, kanál B | YE |
| OD | Signalizační výstup | GY |
| FI1A | Bezpečnostní výstup, kanál A | PK |
| 0 V | Kostra 0 V C | BU |
| RST | Resetovací vstup | RD |
Potřebné příslušenství
Aktuátor není součástí dodávky.


Rozměrové výkresy

| 1 | Aktivní plocha |
| 2 | LED indikace stavu |
| 3 | Konec kabelu s dutinkou |
Příklady připojení

Technické údaje
Schválení


Pracovní prostor
| Opakovatelná přesnost R | |
| Podle EN 60947-5-2 | 10 % |
Hodnoty elektrického připojení
| Zajištění | |
| Externí (napájecí napětí) | 0.25 ... 8 A |
| Návrhové izolační napětí Ui | 30 V |
| Jmenovité impulzní napětí Uimp | 0.5 kV |
| Napájecí napětí DC | |
| UB | 24 V DC -15% ... +15% Regulováno, zbytkové zvlnění<5 %, PELV |
| Doba do zapnutí | |
| Bezpečnostní výstupy | max. 400 ms |
| Požadavky na elektromagnetickou kompatibilitu | Podle normy EN IEC 60947-5-3 |
| Doba rizika podle normy EN 60947-5-3 | max. 260 ms |
| Riziková doba podle EN 60947-5-3, prodloužení pro každou další jednotku | max. 5 ms |
| Třída ochrany | III |
| Odběr proudu | max. 35 mA (Bez přihlédnutí k zatěžovacímu proudu na signalizačním výstupu a bezpečnostních výstupech) |
| Stupeň znečištění (externí, podle EN 60947-1) | 3 |
| Signalizační výstup OD | |
| Druh výstupu | Polovodičový výstup, PNP, odolný proti zkratu |
| Výstupní napětí | 0.8 x UB ... UB V DC |
| Spínací proud | max. 50 mA |
| Bezpečnostní výstupy FO1A/FO1B | |
| Druh výstupu | 2× polovodičový výstup, PNP, odolný proti zkratu |
| Výstupní napětí | |
| LOW U (FO1A) / U (FO1B) | 0 ... 1 V DC (Hodnoty při spínaném proudu 50 mA bez přihlédnutí k délce kabelu.) |
| HIGH U (FO1A) / U (FO1B) | UB-1.5V ... UB V DC (Hodnoty při spínaném proudu 50 mA bez přihlédnutí k délce kabelu.) |
| Podmíněný návrhový zkratový proud | 100 A |
| Doba diskrepance | max. 10 ms |
| Kategorie použití | |
| DC-13 | 24 V, 200 mA (Varování: Při indukční zátěži musejí být výstupy chráněny nulovou diodou.) |
| Zbytkový proud Ir | max. 0.25 mA |
| Spínací proud | |
| Na každém bezpečnostním výstupu | 1 ... 200 mA |
| Doba trvání zkušebního impulzu | max. 1.0 ms (Platí pro zátěž C<= 30nF a R<= 20 kΩ) |
| Interval testovacích impulzů | min. 140 ms |
Mechanické hodnoty a prostředí
| Typ připojení | Připojovací kabel z PUR, délka 20 m |
| Utahovací moment | |
| Upevňovací šrouby | 2 Nm |
| Prodleva do dosažení pohotovostního stavu | 10 s |
| Poloměr ohybu dynamický | 10× průměr kabelu |
| Poloměr ohybu statický | 5× průměr kabelu |
| Montážní poloha | Libovolná |
| Frekvence spínání | max. 1 Hz |
| Teplota při skladování | -25 ... 70 °C |
| Montážní vzdálenost | |
| mezi přepínači | min. 80 mm |
| Způsob montáže | Nelícující, na kov |
| Odolnost proti nárazům a vibracím | Podle normy EN IEC 60947-5-3 |
| Třída ochrany | IP65/IP67/IP69/IP69K |
| Okolní teplota | |
| Při UB = 24 V DC | 0 ... 65 °C |
| Materiál | |
| Pouzdro | Dvousložková epoxidová pryskyřice |
Charakteristické hodnoty podle EN ISO 13849-1 a EN IEC 62061
| PL | Maximální SIL | PFHD | Kategorie | Doba provozu | |
|---|---|---|---|---|---|
| Monitorování polohy ochranného krytu | PL e | - | 4.1x10-9 | 4 | 20 y |
V kombinaci s aktuátorem CES-A-BBN-C14-160441
| Zapínací vzdálenost | |
| Ve směru Z / montážní poloha D | 15 mm |
| Ve směru Z / montážní poloha A | 20 mm |
| Zajištěná vzdálenost vypnutí sar | |
| Ve směru Y / montážní poloha A | 72 mm |
| Ve směru X/Z / montážní poloha A | 64 mm |
| Ve směru Y / montážní poloha D | 68 mm |
| Ve směru X/Z / montážní poloha D | 60 mm |
| Zajištěná spínací vzdálenost sao | |
| Ve směru Z / montážní poloha D | max. 5 mm |
| Ve směru Z / montážní poloha A | max. 10 mm |
Příslušenství
Ke stažení
Celé balení
Stáhněte si všechny důležité dokumenty jedním kliknutím.
Obsahuje:
- Návod k použití a příp. dodatky k návodu k použití nebo stručné návody
- Příp. datové listy jako dodatek k návodu k použití
- Prohlášení o shodě
Jednotlivé dokumenty
Ostatní dokumenty
Makra ePlan
CAD/eCAD
Objednací údaje
| Obj. č. | 162596 |
| Název výrobku | CES-I-AR-M-C14-U20-162596 |
| Hmotnost brutto | 0,73kg |
| Číslo celního tarifu | 85365019000 |
| ECLASS | 27-27-24-03 Safety-related transponder switch |


